Helio Pestki Dyni 100 G

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Firma Helio
  • szt.
  • Cena brutto: 4,08 zł / szt. 5,90 zł 3,78 zł / szt.

Pestki dyni

Pestki dyni od HELIO to wartościowy dodatek do różnych potraw, ale także zdrowa i pożywna przekąska doskonale sprawdzająca się zarówno w pracy, uczelni, czy jako dodatek w czasie spotkań towarzyskich. Znane przede wszystkim jako idealny dodatek do sałatek, zup oraz sosów. Dodadzą potrawom niepowtarzalnego smaku i aromatu. Pięknie wyglądają także jako dekoracja do gęstych zup i kremów warzywnych.

Pestki dyni świetnie sprawdzą się do kremu z dyni zamiast grzanek. Dzięki zawartości żelaza, które przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia pestki dyni są rekomendowane jako przekąska w czasie długotrwałej nauki. Zawarta w nich witamina E to ważny przeciwutleniacz, który zapobiega procesowi starzenia się skóry.

Pestki dyni są rekomendowane dla dzieci jako zdrowa i pożywna alternatywa słodyczy. Zawierają białko, fosfor, magnez które pomagają w utrzymaniu zdrowych kości. Z kolei zawarty w nich potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Dodatkowo, występująca w pestkach dyni HELIO tiamina pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, a cynk w utrzymywaniu prawidłowych funkcji poznawczych.

Warto wspomnieć także o ryboflawinie, która pomaga w utrzymywaniu prawidłowego widzenia oraz folianach pomagających w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.